اقتصاد نیوز : بررسی گرانی‌های مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن در کمیسیون کشاورزی، بررسی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در کمیسیون امنیت ملی، بررسی تفحص از بانک‌ها در کمیسیون اقتصاد و بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک در کمیسیون صنایع بخشی از دستور کارهای کمیسیون‌های مجلس در هفته آتی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده از شنبه تا چهارشنبه (24 تا 28 آبان) اعلام شد.

بر همین اساس رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس سه شنبه هفته آینده به کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس رفته و درباره اولویت‌های این کمیسیون بحث و تبادل نظر خواهد کرد. همچنین رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی در 27 آبان به کمیسیون اصل نود رفته و با اعضای آن تبادل نظر خواهد کرد.  ضمن اینکه طرح انتظام‌بخشی، فرایند واگذاری بنگاه‌های دولتی هم در این کمیسیون بررسی خواهد شد. 

یکشنبه هفته آتی هم وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به کمیسیون آموزش مجلس رفته و در باره ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش تبادل نظر خواهند کرد. ضمن اینکه 27 آبان هم حاجی میرزایی قرار است به سوالات 11 نماینده در کمیسیون آموزش پاسخ دهد.

یکشنبه در کمیسیون اجتماعی هم برنامه‌ریزی صورت گرفته تا طرح مدیریت تعارض منافع در این کمیسیون بررسی شود. همچنین در همین روز کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت هم بررسی خواهد شد. در روز سه شنبه هم اردکانیان وزیر نیرو و زنگنه وزیر نفت قرار است به سوالات 6 نماینده در این کمیسیون پاسخ دهند. 

کمیسیون اقتصادی هم قرار است در روز یکشنبه واگذاری سهام عدالت را در کشور بررسی کرده و روز سه شنبه هم دژپسند وزیر اقتصاد به سوالات 14 نماینده در این کمیسیون پاسخ دهد. ضمن اینکه تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی هم در این کمیسیون بررسی خواهد شد. 

در کمیسیون امنیت ملی هم در روز یکشنبه قرار است طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها بررسی شود. ضمن اینکه در روز سه شنبه در این کمیسیون وزیر اطلاعات حاضر شده و به سوالات 4 نماینده پاسخ خواهد داد.

یکشنبه هفته آتی هم در کمیسیون امور داخلی کشور قرار است طرح جامع مدیریت شهری و روستایی بررسی شود. ضمن اینکه ادامه بررسی تحقیق و تحفص از استانداری استان خوزستان هم در این کمیسیون صورت خواهد گرفت. در 27 آبان هم وزیر کشور جهت پاسخگویی به  سوال 10 نماینده در این کمیسیون حاضر خواهد شد.

در روز یکشنبه در کمیسیون انرژی مجلس هم تقاضای تعدادی از نمایندگان برای بررسی عملکرد سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در خصوص تبصره 14 قانون بودجه انجام خواهد شد. همچنین معاون امور بین‌الملل سازمان انرژی اتمی در باره استفاده حداکثری از منابع داخلی برای احداث واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر گزارشی را به اعضای این کمیسیون ارائه خواهد کرد. ضمن اینکه رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در روز سه شنبه در باره سیاست‌های کلی نظام در حوزه انرژی با نمایندگان بحث و تبادل نظر خواهد کرد. 

بحث و بررسی گزارش عملکرد و بودجه پیشنهادی سال 1400 شرکت‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت و همچنین رسیدگی به عملکرد اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای وزارت نیرو در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آتی در کمیسیون برنامه و بودجه انجام خواهد شد.

25 آبان هم رئیس سازمان اورژانس در کمیسیون بهداشت و درمان حاضر شده و گزارشی را به اعضای این کمیسیون ارائه خواهد کرد. 

بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک در کمیسیون صنایع و معادن در یکشنبه 25 آبان انجام خواهد شد. ضمن اینکه طرح جامع توسعه و عمران روستاهای کشور هم در روز دوشنبه بررسی خواهد شد؛ اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه به وزارت صمت رفت و نشست مشترکی را با رزم‌حسینی برگزار خواهند کرد.

کمیسیون عمران هم در 27 آبان میزبان وزیر صنعت است تا در باره عرضه و توزیع مصالح ساختمانی و قیمت آن موضوع را با نمایندگان مجلس بحث و بررسی کند.

یکشنبه هفته آتی هم طرح یک فوریتی حمایت از افشاگران فساد در کمیسیون قضایی مجلس بررسی خواهد شد. نوسانات قیمت مرغ و تخم مرغ هم در کمیسیون کشاورزی با حضور مسئولان وزارتخانه‌های جهاد، صمت، بانک مرکزی، تولیدکنندگان و مرکز پژوهش‌ها بررسی خواهد شد، ضمن اینکه در همین روز هم نوسانات قیمت در زنجیره تولید صنایع لبنی کشور و روغن نباتی با حضور مسئولان مختلف دولتی و خصوصی بررسی می‌شود. سه شنبه هفته آتی هم دژپسند وزیر اقتصاد به کمیسیون اقتصادی رفته و پاسخگوی 13 سوال نمایندگان خواهد بود.